Aký kondenzačný kotol si vybrať do domácnosti

Aký kondenzačný kotol si vybrať?

O tom prečo si vybrať kondenzačný kotol sme si už napísali v predošlom článku. V tomto článku si vysvetlíme hlavné rozdiely medzi modelovými radami a ich funkcionalitou. Povieme si o výhodách, kvalite komponentov a horeniu v kondenzačnom kotle ATTACK. Každá z našich modelových rád má odlišné vlastnosti a je vhodná na rozdielne typy domácnosti alebo objektov.

KONDENZAČNÝ KOTOL attack codensing KT 20, 28

Vykurovanie s možnosťou ohrevu teplej vody v externom zásobníku
Modulácia výkonu až 1:10

Aky kondenzacny kotol si vybrat-vnorenyzasobnik

Táto rada má dva typy kotlov s miernym rozdielom rozsahu výkonu. K dispozícií je až 33 kW verzia KT 28.
Tieto kotly sú vhodne predovšetkým do rodinných domov a ponúkajú vykurovanie s možnosťou ohrevu TUV (teplej úžitkovej vody) v externom zásobníku, ktorý je možné dokúpiť ku kotlu. Verzia KT 20, 28 dokáže zabezpečovať ohrev zásobníka TUV (teplej úžitkovej vody) o objeme až 200 l. Kotly sú vhodné tam kde je potrebný väčší odber vody ako napr. Viacero kúpeľni v domácnosti alebo pri viac člennej rodine.

KONDENZAČNÝ KOTOL attack codensing kST 24

Vykurovanie a ohrev teplej vody (TUV) prietokovým spôsobom
Modulácia výkonu až 1:10

Aky kondenzacny kotol si vybrat

Táto rada je vhodná takisto do rodinných domov a ponúka vykurovanie a ohrevu vody TUV (teplej úžitkovej vody) prietokovým spôsobom, čo znamená že ohrev prebieha v reálnom čase kedy voda prúdi cez výmenník kotla, ktorý vodu zohrieva a je okamžite k dispozícií. Preto využitie tohto modelu je hlavne pre menšie domy alebo bytové jednotky.

Modelové rady ATTACK Condensing KT 20, 28 a KST majú inteligentný spaľovací systém (I.C.S) a vysoký pomer modulácie výkonu až do 1:10.

KONDENZAČNÝ KOTOL attack codensing KZT 25, 35

Vykurovanie a ohrev teplej vody v zabudovanom nerezovom zásobníku
Modulácia výkonu až 1:10

Aky kondenzacny kotol si vybrat-vnorenyzasobnik

S touto modelovou radou je možné vykúriť nielen rodinný dom ale aj menšiu prevádzku ako napríklad (Reštauráciu, menšiu firmu, potraviny a pod..) Okrem toho kotol ponúka ohrev TUV (teplej úžitkovej vody) v zabudovanom nerezovom zásobníku o objeme 60l v ktorom je okamžité k dispozícií dostatočné množstvo teplej vody.

Model KZT je vybavený funkciou PLUS, ktorá zvyšuje výkon ohrevu TUV v zásobníku pre dosiahnutie čo najvyššieho komfortu. Kotol disponuje vysokým pomerom modulacie vykonu az do 1:10.

KONDENZAČNÝ KOTOL attack codensing KT 48 pre vysoký výkon

Vykurovanie s možnosťou ohrevu teplej vody v externom zásobníku
Modulácia výkonu až 1:10

Aky kondenzacny kotol si vybrat-vnorenyzasobnik

Najvyššia výkonová rada ktorú ponúkame je vhodná hlavne pre prevádzky a veľké objekty. Modelová rada disponuje vysokým pomerom modulácie výkonu až do 1:10 a hlavne vysokým výkonom.

Zapojenie viacerých kotlov
Všetky naše kotly je možné pospájať do kaskády až 4 kotlov. Takto je možne dosiahnuť vysokého výkonu celej kaskády, ktorá násobí výkon každého pridaného kotla. Veľká výhoda je v  zabezpečení plynulého chodu v prípade poruchy jedného zariadenia.

Condensing-kt-kaskada-zapojenie

Veríme že sme Vám pomohli objasniť dilemu aký kondenzačný kotol si vybrať. Pripravujeme pre Vás ďalší článok z oblasti vykurovania a výberu správneho kotla a jeho príslušenstva. Nenechajte si újsť ďalší článok, prihláste sa na odber noviniek.