Kotly na biomasu pre budúcnosť

kotly_na_biomasu_slxcp

Kotly na biomasu 2 v 1 pripravené pre budúcnosť.

Dovoľte nám predstaviť kotol, ktorý poskytuje užívateľom vynikajúce celkové náklady na vlastníctvo a inováciu. Úplne nová rada SLX CP, pričom „CP“ znamená combipellet, pochádza z originálneho dizajnu rady kotlov SLX, jeho predchodcu, ktorý je už dobre prijatý a úspešne ponúkaný na medzinárodných trhoch a získal niekoľko ocenení.

Nový kombinovaný kotol na biomasu

ATTACK SLX COMBI PELLET (SLX CP) spĺňa najvyššie štandardy požadované pre moderné tepelné zariadenia využívajúce drevo ako udržateľný obnoviteľný zdroj tepelnej energie.
SLX CP navyše umožňuje využívať spaľovanie viacerých palív. Použitím horáka pripevneného na pantografe, ktorý sa dá ľahko premiestňovať a vkladať namiesto vymeniteľných pôvodných horných dverí kotla. Je tak možné prerobiť splyňovací kotol na drevo na pelety. Kotol na pelety je možné prerobiť aj na drevo splyňujúci v opačnom poradí. Je zrejmé, že to umožňuje slobodnú voľbu medzi spaľovaním kusového dreva alebo peliet a na ich prepínanie sa používa veľmi jednoduchý systém.

Kotly na biomasu riaditel vyskumu attack

Ing. Martin zifčák
Riaditeľ výskumu a vývoja

Spoločnosti ATTACK,s.r.o

Počas fázy vývoja kotla sme sa okrem jednoduchosti zamerali aj na najvyššiu možnú účinnosť spaľovacieho procesu pri čo najnižších emisiách. To sa nakoniec podarilo dosiahnuť v obidvoch režimoch spaľovania, pričom výsledkom bol užívateľsky a ekologicky priaznivý produkt.

Kotly na biomasu slx combi pellet s horakom

Ušetrené náklady a vysoký komfort funkcií kotla

SLX CP poskytuje množstvo najpredávanejších funkcií modelu SLX. Medzi nimi možno profitovať z mimoriadne veľkého objemu nakladacej komory, ktorý umožňuje spaľovanie aj polmetrových drevených polien. Výhodou je aj multifunkčná elektronika s displejom, ktorá umožňuje najlepšiu možnú reguláciu, účinnosti spaľovacieho procesu a riadenie čerpadiel ústredného kúrenia alebo obehu teplej vody.
Atraktívne sú aj nákupné a prevádzkové náklady. Berme do úvahy, že pri kúpe jedného kotla získate možnosť dvoch rôznych prevádzkových režimov, ktoré sú inak dostupné ako dva samostatné kotly ponúkané na trhu. Pokiaľ je kotol v režime spaľovania peliet, používa plne automatický samočistiaci horák, takže k obsluhe alebo čisteniu kotla nemusíte prichádzať často. Kombinované kotly na biomasu s vysokým komfortom používania sú budúcnosť spaľovania peliet a dreva.

Kotly na biomasu riaditel exportu attack

Ing. Ján madliak
Riaditeľ exportného oddelenia

Spoločnosti ATTACK,s.r.o

„Nový kotol ATTACK SLX COMBI PELLET bude určite spoľahlivý primárny zdroj tepla a dokonalým doplnkom viacerých zdrojov tepla, ako sú napríklad tepelné čerpadlá, solárne alebo plynové kúrenie.“

Spoločnosť ATTACK s.r.o., slovenský výrobca kotlov, sa už dávno zameriava aj na obnoviteľnú energiu a udržateľnosť. Učebnicovým príkladom je jedinečný Fotovoltikou napájaný výrobný závod na výrobu kotlov, čo dáva spoločnosti náskok pred mnohými jej konkurentmi. Viac sa o tom dozviete tu: Kotly vyrobené zo slnka

Pripravujeme pre Vás ďalší článok z oblasti vykurovania a výberu správneho kotla a jeho príslušenstva. Nenechajte si újsť ďalší článok, prihláste sa na odber noviniek.