Kotly vyrobené zo slnka

kotol vyrobeny zo slnka

Kotol na tuhé palivo vyrobený z obnoviteľného zdroja

Naša spoločnosť ATTACK, s.r.o. považuje ochranu životného prostredia za nevyhnutnú pre život. Sme jedným z popredných európskych špecializovaných výrobcov kotlov na biomasu so sídlom na Slovensku. Od svojho založenia, v roku 1995, spoločnosť vo svojom výrobnom závode postupne uviedla do prevádzky moderné výrobné technológie, medzi ktoré patria robotické zváranie, rezanie laserom, ohýbanie a ťahanie alebo práškové lakovanie. Všetky tieto technológie využívajú energiu zo slnka.

Fotovoltaika poháňa výrobné technológie

Kotol vyrobený zo slnka? O čom ste pravdepodobne nepočuli, naša spoločnosť inštalovala fotovoltaickú elektráreň na strechy svojich výrobných hál. Toto pole fotovoltaickych panelov, s inštalovaným výkonom 200kWp, poskytuje dostatok elektrickej energie na napájanie technológií pri výrobe kotlov. Nielen slnko, ale aj biomasa, sú v súčasnosti považované za obnoviteľné zdroje energie. Čo je však ešte zaujímavejšie a jedinečné, ATTACK, s.r.o. využíva jeden obnoviteľný zdroj energie, slnko, na výrobu a uvedenie produktu na trh (kotla na biomasu), ktorý využíva iný obnoviteľný zdroj energie, drevo alebo drevné pelety. Vyššie uvedené technologické riešenie, ako celok, nielenže posúva spoločnosť pred mnohých jej konkurentov, ale jasne zdôrazňuje jej postoj k otázkam udržateľnosti. Kotol vyrobený zo slnka je tak aj ďalším zlepšením ochrany životného prostredia.

Zameranie na vlastnú spotrebu a energetickú udržateľnosť

Spoločnosť ATTACK, s.r.o. prevádzkuje fotovoltaickú elektráreň od konca roku 2012. Nielen, že tak využila legislatívou umožnenú výkupnú cenu elektrickej energie zo slnka, ale aj ponúkaný zelený bonus. Inými slovami, pre spoločnosť je ekonomicky prospešná buď dodávka takejto energie do distribučnej siete, alebo využitie tejto vo vlastných výrobných procesoch. Pôvodnou myšlienkou samotnej inštalácie bolo využitie väčšiny energie zo slnka pre vlastnú spotrebu a dodávka prebytkov do siete, napríklad počas víkendov.

Kotly na tuhé palivo

kotol zo slnka
panely_strecha_attack
fovoltaicke_panely_attack1
fotovoltaika_budova_attack
kotly_zo_slnka_zvar_attack

Veríme že sme Vám pomohli sa zorientovať v danej problematike. Pripravujeme pre Vás ďalší článok z oblasti vykurovania a výberu správneho kotla a jeho príslušenstva. Nenechajte si újsť ďalší článok, prihláste sa na odber noviniek.