Podpora športu a kultúry

Spoločnosť ATTACK, s.r.o. okrem svojej činnosti, zameranej na výrobu tepelnej techniky, dlhodobo aktívne prispieva aj k rozvoju športu na Slovensku. Sme hrdí, že môžeme pomáhať športovcom vo svojom okolí: pri výchove nádejných reprezentantov, rozvoji ich talentu a pri dosahovaní vynikajúcich výkonov. Pod značkou ATTACK už súťažilo množstvo úspešných športovcov z rôznych športových odvetví. Medzi tie najúspešnejšie patria športové tímy vo futbale, hokeji, či hokejbale. Za svoju angažovanosť získala spoločnosť aj ocenenie za prínos k rozvoju mesta Vrútky a jeho vzornú reprezentáciu.

Športový sponzoring – Beh do vrchu

Podporuje športovcov v trailovom behu. Bežci Marek Litvaj a Martin Pavlík sa úspešne zúčastnili už mnohých pretekov. Naši pretekári reprezentovali farby ATTACK na pretekoch v behu do vrchu Beh na Poludňový Grúň a v Behu na Chatu pod Chlebom, kde stupienky víťazov zaznamenal bežec Marek Litvaj. Bežci sa taktiež zúčastnili behov na dlhšie trate, ako napríklad: Tatranská Šelma, Malokarpatská vertikála, Ponitrianska stovka a Beh na Chopok.

Cyklistika – Jarný šprint

Spoločnosť ATTACK s.r.o. finančne podporila organizáciu amatérskych cyklistických pretekov – cyklistickej časovke JARNÝ ŠPRINT ktorého sa 30.4.2023 uskutočnil už 12 ročník. Jarný šprint sa uskutočňuje už pravidelne zo štartom v obci Bystrička pri Martine a s cielom na Zakľúči v Malej Fatre Na týchto pretekoch sa zúčastnil aj tým ATTACK ktorý nasadil 5. jazdcov – zamestnancov spoločnosti ktorý vo voľnom čase radi bicyklujú. Trať bola dlhá 9,3 km, prevažne do kopca po zmiešanom teréne.  Najlepší výsledok za ATTACK dosiahol Pavol Kubík štartovné číslo.62 s časom 0:30:03 pre porovnanie úplný víťaz mal čas 0:23:43, všetkým zúčastneným gratulujeme a uvidíme sa opäť o rok na štarte.

Športový sponzoring – Futbalový klub FC ATTACK Vrútky

Sme radi, že môžeme podporovať futbalový klub FC ATTACK Vrútky, ktorý pôsobí na športovej scéne už viac ako 100 rokov. Spoločnosť ATTACK, s.r.o. je generálnym sponzorom tohto klubu. Počas tejto dlhej histórie rokov zaznamenal klub veľa skvelých výsledkov a vychoval veľké množstvo skvelých futbalistov, pričom roky patril medzi najlepšie mužstvá na Slovensku, keď hral 1. ligu. FC ATTACK Vrútky reprezentujú muži v I. triede Turčianskeho futbalového zväzu, mládežnícke celky: starší dorast (III. liga), mladší dorast (I. trieda), starší žiaci (II. liga), mladší žiaci U13 (II. liga), mladší žiaci U12 (okresná súťaž) a takisto mužstvá prípraviek U11 a U10 (okresná súťaž) a predprípravka.

Pri príležitosti 100. výročia vzniku Československa sa konal turnaj žiakov, na ktorom si zmerali sily 4 tímy. Medzi nimi nechýbali ani zástupcovia FC ATTACK Vrútky. V rámci turnaja sa konali rôzne súťaže a vyhodnocovali sa aj najlepší hráči turnaja.

Reportáž z turnaja si môžete pozrieť tu.

Športový sponzoring – Hokejbalový klub Kometa Vrútky

Podporujeme tiež hokejbalistov z hokejbalového tímu HbK Kometa Vrútky, ktorého počiatky siahajú až do roku 1987. Rýchlo postúpil do 1. okresnej ligy a následne až do II. Slovenskej národnej hokejbalovej ligy. Klub za svoju bohatú históriu vychoval veľa talentovaných hráčov a stal sa obrovskou zásobárňou reprezentantov pre výbery SR v hokejbale. Počas svojej pôsobnosti klub dosiahol vynikajúce umiestnenia, ako napr.: majstri Slovenska do 20 rokov, vicemajstri Európy do 18 rokov, vicemajstri sveta, majstri sveta do 20 rokov, majster SR (U18, U16, U14), víťaz extraligy (U19, U16).Tímy HbK Kometa Vrútky patria k najúspešnejším športovým kolektívom mesta Vrútky, ale i regiónu Turca. Sme radi, že spoločnosť ATTACK, s.r.o. môže stáť za takýmto úspešným príbehom a je jeho súčasťou.

V sezóne 2017/2018 dosiahli muži HbK Kometa Vrútky veľký úspech – stali sa majstrami Slovenska v slovenskej hokejbalovej extralige. Srdečne blahoželáme.

Športový sponzoring – Podpora hasičských zborov

Dobrovolné hasičské zbory v obciach, ktoré podporujeme majú v dlhú históriu a zohrávaju dôležitú úlohu v ochrane obyvateľstva. Dobrovoľní hasiči taktiež pomáhajú pri odstraňovaní rôznych následkov prírodných katastrof ako sú povodne (odčerpávanie vody z pivníc a komunikácií) čistenie priepustí a potrubí, zmierňovanie snehových kalamít (ľadové bariéry). Sme hrdý nato že vykonávaju toto dôležité poslanie a spoločnosť ATTACK im môže pomocť zakúpením kvalitnej a modernej techniky.