Chladenie tepelným čerpadlom

Chladenie tepelnym cerpadlom

Tepelné čerpadlo zabezpečí komfortnú teplotu aj v lete

Leto, pre väčšinu z nás najobľúbenejšie ročné obdobie s ktorým prichádzajú vysoké horúčavy. S klimatickou zmenou počasia sa predpovedá zvyšovanie teplôt v nasledujúcich dekádach. Príjemná izbová teplota je dôležitá pre maximálne sústredenie, koníčky a pokojný spánok. Zachovanie komfortnej teploty v domácnosti počas horúcich letných mesiacov preto ocení celá rodina.

Tepelné čerpadlo ATTACK ako jeden z možných zdrojov vykurovania, využíva efektívne cely svoj potenciál aj v letných mesiacoch. Interiér vychladí na príjemnú teplotu pomocou fancoil jednotiek do ktorých prúdi chladna voda z tepelného čerpadla.

Ako funguje chladenie tepelným čerpadlom?

Tepelné čerpadla ATTACK Inverter R32 vzduch voda zabezpečujú požadovanú teplotu 365 dní v roku.
Proces chladenia začína správnym zapojením chladiacej sústavy v dome. Servisný technik musí v tomto prípade, k tepelnému čerpadlu nainštalovať fancoil jednotky. Tepelné čerpadlo ochladí vodu v systéme ÚK, ktorú fancoil jednotka prostredníctvom chladného vzduchu ochladí priestory rodinného domu na príjemnú teplotu. V správne navrhnutom chladiacom systéme súčet výkonu fancoil jednotiek neprekračuje chladiaci výkon tepelného čerpadla.

Tepelne_cerpadlo_produkty
chladenie tepelnym cerpadlom

Fancoil jednotky ATTACK FCU

Fancoil jednotky sa delia na nástenne jednotky, ktoré sa inštalujú na zvislú stenu a kazetové jednotky, ktoré sa inštalujú do stropných pohľadov pričom je viditeľný len panel s lamelami.
Kazetová fancoil jednotka je vhodná pre väčšie priestory kde dokáže distribuovať vzduch do 4-cestným smerom.

Nástenný fancoil ATTACK FCU

Nástenná jednotka s výkonom od 1,8 do 10,8 kW

Nástenná jednotka
Kazetový fancoil ATTACK FCU

Kazetová jednotka s výkonom od 2 do 24 kW

Kazetová jednotka

Ovládanie chladenia

Tepelné čerpadlo ponúka dve možnosti ovládania a nastavenia režimu chladenia.

1. Vnútorná jednotka má displej s 5 palcovým rozlíšením a plne grafickým a intuitívnym ovládaním na ktorom stačí zvoliť režim chladenia.
2. Obľúbená mobilná aplikácia ATTACK Heating ponúka ovládanie tepelného čerpadla z akéhokoľvek miesta kde je pripojenie k internetu. Vychladiť si interiér tak môžete kedykoľvek napríklad (pred príchodom z práce alebo z dovolenky.) Aplikácia tiež ponúka načasovanie chladenia vopred zvolených dni a ľubovoľnom čase.

Po nastavení a ochladení systému ÚK tepelným čerpadlom, stačí ovládačom od fancoilovej jednotky voliť správnu intenzitu chladenia vzduchu v závislosti od vonkajšieho počasia.

Tepelne cerpadlo inverter vzduch voda chladenie

Mobilná aplikácia ATTACK Heating s nastavením chladenia

Chladenie tepelnym cerpadlom displej-1

Nastavenie režimu chladenia na elektronike tepelného čerpadla

Potenciál fancoil jednotiek

Sústava v ktorej sú zapojene fancoil jednotky sa dajú využiť vo vykurovacej sezónne aj na vykurovanie.
Potrubia v ktorých prúdi cez leto chladná voda sa dá využiť aj počas zimy. V rovnakom systéme ÚK prúdi v zime tepla voda a z fancoil jednotky prúdi teplý vzduch. Vykurovanie môže súčasne pracovať s podlahovým vykurovaním alebo radiátormi.

Tepelne cerpadlo inverter vzduch voda -zapojenie-zima

Kúrenie fancoil jednotkami s tepelným čerpadlom

Veríme že sme Vám pomohli sa zorientovať v danej problematike. Pripravujeme pre Vás ďalší článok z oblasti vykurovania a výberu správneho zariadenia a jeho príslušenstva. Nenechajte si újsť ďalší článok, prihláste sa na odber noviniek.