
Vhodnosť pre dom
Vhodný do každého typu domu
Kotol na tuhé palivo s vysokým výkonom a účinnosťou sa hodí do každého typu domu. Pri splnení podmienok môžete využiť aj podporu z programu Zelená domácnostiam.

30 rokov vývoja a výroby
Kategória: Kotly na drevo
Spoznajte kotol ATTACK SLX
Vyberte si tému a zistite viac o kotle ATTACK SLX, jeho inštalácii a každodennej prevádzke.
Vlastnosti kotla ATTACK SLX

Technické vlastnosti ATTACK SLX
Prezrite si hlavnú komoru, riadiacu elektroniku, odťah spalín a možnosti automatizácie.
Možnosti kotla ATTACK SLX
Technické vlastnosti preložené do výhod, ktoré sú dôležité pri návrhu, inštalácii aj každodennej prevádzke.
Konštrukcia kotla
Vyberte bod v technickom reze a pozrite si funkciu jednotlivých častí kotla.
Presné údaje
Maximálna dĺžka polien je 650 alebo 750 mm podľa modelu. Účinnosť až 92 % je zaokrúhlením najvyššej hodnoty 91,8 %. Čas horenia závisí od paliva a naplnenia komory.
| Parameter | Jednotka | SLX20 | SLX25 | SLX30 | SLX35 | SLX40 | SLX45 | SLX50 | SLX55 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Menovitý výkon kotla | kW | 20 | 25 | 30 | 35 | 40 | 45 | 50 | 55 |
| Rozsah výkonu | kW | 10 – 20 | 12,5 – 25 | 15 – 30 | 17,5 – 35 | 20 – 40 | 22,5 – 45 | 25 – 50 | 27,5 – 55 |
| Plocha výmenníka | m² | 2,95 | 2,95 | 2,95 | 2,95 | 3,32 | 3,32 | 3,32 | 3,32 |
| Objem nakladacej komory bez suchých plášťov | dm³ | 200 | 200 | 200 | 200 | 230 | 230 | 230 | 230 |
| Rozmer plniaceho otvoru | mm | 235 × 445 | 235 × 445 | 235 × 445 | 235 × 445 | 235 × 445 | 235 × 445 | 235 × 445 | 235 × 445 |
| Predpísaný ťah komína | Pa | 23 | 23 | 23 | 23 | 23 | 23 | 23 | 23 |
| Predpísaný ťah komína | mbar | 0,23 | 0,23 | 0,23 | 0,23 | 0,23 | 0,23 | 0,23 | 0,23 |
| Maximálny pracovný pretlak vody | kPa | 250 | 250 | 250 | 250 | 250 | 250 | 250 | 250 |
| Tlaková strata na strane vody (ΔT 10 K) | kPa | 1,9 | 2,1 | 2,4 | 2,7 | 3,9 | 4,5 | 5,2 | 6,1 |
| Tlaková strata na strane vody (ΔT 20 K) | kPa | 0,8 | 0,9 | 1,2 | 1,6 | 1,9 | 2,1 | 2,4 | 3,2 |
| Hmotnosť kotla | kg | 570 | 570 | 570 | 570 | 650 | 650 | 650 | 650 |
| Priemer odťahového hrdla | mm | 150 | 150 | 150 | 150 | 150 | 150 | 150 | 150 |
| Výška kotla | mm | 1472 | 1472 | 1472 | 1472 | 1472 | 1472 | 1472 | 1472 |
| Šírka kotla | mm | 703 | 703 | 703 | 703 | 703 | 703 | 703 | 703 |
| Hĺbka kotla | mm | 1337 | 1337 | 1337 | 1337 | 1506 | 1506 | 1506 | 1506 |
| Hĺbka nakladacej komory | mm | 650 | 650 | 650 | 650 | 750 | 750 | 750 | 750 |
| Priemer výstupného pripojenia – E | ″ | G 6/4 | G 6/4 | G 6/4 | G 6/4 | G 2 | G 2 | G 2 | G 2 |
| Priemer spiatočky – F | ″ | G 6/4 | G 6/4 | G 6/4 | G 6/4 | G 2 | G 2 | G 2 | G 2 |
| Stupeň krytia | IP | 21 | 21 | 21 | 21 | 21 | 21 | 21 | 21 |
| Elektrický príkon pri menovitom výkone | W | 42 | 42 | 42 | 42 | 78 | 78 | 78 | 78 |
| Elektrický príkon pri minimálnom výkone | W | 31 | 31 | 31 | 31 | 52 | 52 | 52 | 52 |
| Elektrický príkon v pohotovostnom režime | W | < 15 | < 15 | < 15 | < 15 | < 15 | < 15 | < 15 | < 15 |
| Účinnosť kotla | % | 91,8 | 91,6 | 90,3 | 90,3 | 90,4 | 90,4 | 90,3 | 90,3 |
| Trieda kotla | — | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 |
| Teplota spalín pri menovitom výkone | °C | 165 | 170 | 175 | 180 | 165 | 170 | 170 | 180 |
| Teplota spalín pri minimálnom výkone | °C | 130 | 135 | 140 | 145 | 135 | 140 | 140 | 145 |
| Hmotnostný prietok spalín pri menovitom výkone | kg/s | 0,018 | 0,02 | 0,021 | 0,023 | 0,027 | 0,029 | 0,031 | 0,033 |
| Hmotnostný prietok spalín pri minimálnom výkone | kg/s | 0,008 | 0,011 | 0,014 | 0,016 | 0,017 | 0,021 | 0,022 | 0,023 |
| Maximálna hladina hluku | dB | 65 | 65 | 65 | 65 | 65 | 65 | 65 | 65 |
| Trieda a typ paliva | — | A, kusové drevo s relatívnou vlhkosťou 12 % – max. 20 %, ∅ 50 – 150 mm | A, kusové drevo s relatívnou vlhkosťou 12 % – max. 20 %, ∅ 50 – 150 mm | A, kusové drevo s relatívnou vlhkosťou 12 % – max. 20 %, ∅ 50 – 150 mm | A, kusové drevo s relatívnou vlhkosťou 12 % – max. 20 %, ∅ 50 – 150 mm | A, kusové drevo s relatívnou vlhkosťou 12 % – max. 20 %, ∅ 50 – 150 mm | A, kusové drevo s relatívnou vlhkosťou 12 % – max. 20 %, ∅ 50 – 150 mm | A, kusové drevo s relatívnou vlhkosťou 12 % – max. 20 %, ∅ 50 – 150 mm | A, kusové drevo s relatívnou vlhkosťou 12 % – max. 20 %, ∅ 50 – 150 mm |
| Priemerná spotreba dreva | kg/h | 5,2 | 6,5 | 7,8 | 9,1 | 10,4 | 11,7 | 13 | 14,3 |
| Orientačná spotreba dreva za sezónu | — | 1 kW = 1 m³ | 1 kW = 1 m³ | 1 kW = 1 m³ | 1 kW = 1 m³ | 1 kW = 1 m³ | 1 kW = 1 m³ | 1 kW = 1 m³ | 1 kW = 1 m³ |
| Maximálna dĺžka polien | mm | 650 | 650 | 650 | 650 | 750 | 750 | 750 | 750 |
| Doba horenia pri menovitom výkone | h | 8 | 7,2 | 6,5 | 5,8 | 6 | 5,1 | 4,6 | 4 |
| Objem vody v kotle | l | 117 | 117 | 117 | 117 | 136 | 136 | 136 | 136 |
| Napätie | V/Hz | ~230/50 | ~230/50 | ~230/50 | ~230/50 | ~230/50 | ~230/50 | ~230/50 | ~230/50 |
| Rozsah nastavenia teploty vykurovacej vody | °C | 65 ÷ 85 | 65 ÷ 85 | 65 ÷ 85 | 65 ÷ 85 | 65 ÷ 85 | 65 ÷ 85 | 65 ÷ 85 | 65 ÷ 85 |
| Zaťažiteľnosť kontaktov regulátora PROFI | — | 2 A/ ~230 V | 2 A/ ~230 V | 2 A/ ~230 V | 2 A/ ~230 V | 2 A/ ~230 V | 2 A/ ~230 V | 2 A/ ~230 V | 2 A/ ~230 V |
| Minimálny objem akumulačnej nádrže | l | 500 | 600 | 700 | 800 | 1000 | 1100 | 1200 | 1300 |
| Odporúčaný objem akumulačnej nádrže | l | 1000 | 1400 | 1600 | 2000 | 2200 | 2500 | 2800 | 3000 |
Podklady k produktu
Videá
Zákaznícky servis
Nájdite návody a technickú podporu pre ATTACK SLX.
Prejsť na servisnú pomocPotrebujete sa poradiť?
Vyžiadajte si nezáväznú cenovú ponuku a prekonzultujte návrh kotla s odborníkom.