Vykurovanie-ATTACK

Vykurovanie s nami

Naučíme vás ako získať väčší prehľad a vyznať sa viac v temách o vykurovaní. Prinesieme vám jasnejší a detailnejší pohlaď k výrobkom a ich fungovaniu s ostatnými systémami vo vykurovaní. Spôsob vykurovania, pripojenia a aktuálnych tém sa dozviete v tejto sekcii.

Výmena starého kotla

Každý rok prinášame s našími produktami na trh inovatívnosť. Moderné vykurovanie prináša veľky komfort a ekologickejšie spaľovanie. Budťe zmenou, ktorú sami chcete vidiet. Výmenou získate:

  • Zníženie nákladov na kúrenie až o 25%
  • Vysoký komfort spojený s možnosťou pripojenia na internet
  • Ekologickejšie spaľovanie
  • Vysoká modulácia výkonu plynových kotlov až 1:10
  • Dlhá doba horenia v kotloch na biomasu

Prečo vzniká decht?

preco_vznika_decht_attack

Decht ako mazľavá, lepkavá a horľavá hmota je produkt nedokonalého spaľovania, nízkej teploty spalín a vysokej vlhkosti paliva.  

Tepelné čerpadlo v zime

Tepelne cerpadlo ATTACK instalacia cerpadla

V tomto článku sa dozviete viac o reálnej prevádzke tepelného čerpadla nainštalovaného na severnom Slovensku, kde teplota počas zimných mesiacov môže klesnúť aj na -20 °C.

InfoTHERMA Ostrava 2024

infotherma Ostrava 2024

Rok 2024 začne ďalším ročníkom skvelej výstavy o tepelnej technike. Najaktuálnejšia téma dnes, je úspora nákladov na energie. Infotherma Ostrava 2024 je to správne miesto, kde môžete nájsť tie najmodernejšie a najinovatívnejšie technológie dnešného storočia.

Zelená domácnostiam

Zelena domacnostiam attack

V novom programe zelená domácnostiam je možné začať realizovať inštalácie zariadení, ktoré možno podporiť od 30.10.2023. Skvelá šanca získať nové moderné zariadenie do rodinného domu s dotáciou až do výšky 4370 €.

Tepelné čerpadlo s mobilnou aplikáciou

tepelne cerpadlo s mobilnou aplikaciou attack heating

Pri vývoji tepelných čerpadiel, ktoré sa stali moderným zdrojom vykurovania a chladu, sa snažíme priniesť zákazníkom okrem kvality aj komfort.  

Efektívne rozkúrenie kotla na drevo

Rozkurenie kotla na drevo

Nájsť tú správnu techniku rozkúrenia si vyžaduje určitú znalosť a skúsenosť. V tomto článku vám ukážeme ako nato. V opakovanom rozkúrení zohrávajú podstatnú úlohu drevne uhlíky v nakladacej komore.

Chladenie tepelným čerpadlom

Chladenie tepelnym cerpadlom

Leto, pre väčšinu z nás najobľúbenejšie ročne obdobie s ktorým prichádzajú vysoké horúčavy. Príjemná izbová teplota je dôležitá pre maximálne sústredenie, koníčky a pokojný spánok. 

Starostlivosť o našich zákazníkov je našou prioritou

servisna pomoc ATTACK

Spoločnosť ATTACK chce poskytovať kvalitné vzdelávanie svojich produktov a príslušenstva. Vzdelávanie servisných partnerov vo vlastnom školiacom centre je tak pre nás veľmi dôležité. Naša servisná sieť ma viac ako 700 montážnych partnerov po celom Slovensku.

Vyrábame tepelnú techniku zo slnka s výkonom 430 kWp

Photovoltaic power plant

Naša spoločnosť vyrába tepelnú techniku z vlastnej fotovoltickej elektrárne s výkonom až 430 kWp. Do veľkej miery sme nezávisly pri výrobe elektrickej energie.

Získali sme ocenenie na výstave Aquatherm 2023

Aquatherm-2023-nitra-vystava2

Získali sme ocenenie na výstave Aquatherm. Naše tepelné čerpadlo ATTACK Inverter R32 získalo ocenenie čestného uznania za Slovenský výrobok 2023.

Inteligentné ovládanie plynového kotla

Inteligentne_ovladanie

Moderné smart technológie prinášajú množstvo nových možnosti dokonca aj pri kotloch. Naše plynové kondenzačné kotly ATTACK Condensing s vysokou moduláciou až 1:10 zvyšujú svoj komfort na maximum s možnosťou ovládania kotla na diaľku cez smartfón.

Ako správne vyčistiť kotol na tuhé palivo?

Ako vycistit kotol

Kotol, ktorý nám dodáva teplo a pohodlie domova a to hlavne počas zimných mesiacov potrebuje tiež správnu a pravidelnú údržbu. Každodenným používaním kotla sa vytvára prach, sadze a decht, ktoré je nutné očistiť.

Získajte lepší prehľad s porovnaním výrobkov

Neviete aký kotol je pre vás vhodný? Porovnávanie slúži lepší výber kotla a správne rozhodnutie. Porovnať si môžete kotly na tuhé paliva a kotly na plyn. Porovnávanie nájdete tiež pri každom produkte v záložke parametre kotla.

Aké je tepelné čerpadlo vzduch/voda?

Tepelne_cerpadlo_produkty

Tento typ čerpadla je založený na princípe získavania energie z okolitého vzduchu a jej odovzdávanie do teplovodného vykurovacieho systému. Médiom je vykurovacia/chladiaca voda.

Ako si správne vybrať tepelné čerpadlo?

Tepelne cerpadlo attack v dome

Dobre je poznať pri výbere tepelné straty vášho rodinného domu. Pred kúpou tepelného čerpadla sa ubezpečte, že nedôjde k pre alebo pod dimenzovaniu výkonu zariadenia.

Kotly na biomasu pre budúcnosť

Kombinovaný kotol SLX Combi pellet

Počas fázy vývoja kotla sme sa okrem jednoduchosti zamerali aj na najvyššiu možnú účinnosť spaľovacieho procesu pri čo najnižších emisiách.

Aký kondenzačný kotol si vybrať do domácnosti?

aky_kondenzacny_kotol_si_vybrat

Každá z našich modelových rád má odlišné vlastnosti a je vhodná na rozdielne typy domácnosti alebo objektov. Prečítajte si článok a zistite, ktorý typ kondenzačného kotla je vhodný pre vás.

Prečo si vybrať kondenzačný kotol?

Vykurovanie vášho rodinného domu alebo prevádzky pomocou plynu je komfortný a ekologický zdroj tepla. Vysoká účinnosť spaľovania plynového kotla znižuje prevádzkové náklady.

Získajte dotáciu na nový kotol až do výšky 1500 €

vykurovanie zelena domacnostiam

Zelená domácnostiam je dotáčný program v ktorom môžte získať dotáciu pre kotol na biomasu. Vykurujte ekologickejšie s vysokou účinnosťou až 92%. Naše kotly na biomasu získali radu ocenení na medzinárodných výstavach a dosahujú vysokú kvalitu a spoľahlivosť používania.

Kotly vyrobené zo slnka

Vykurovanie kotly zo slnka attack

Pre výrobu kotlov na túhe palivo sme inštalovali fotovoltaickú elektráreň na strechy svojich výrobných hál. Fotovoltaické panely s výkonom 200kWp dokážu vyrobiť dostatočne množstvo energie. Považuje ochranu životného prostredia za nevyhnutnú pre život.

Vykurovanie s vysokou moduláciou výkonu až 1:10

Vykurovanie-kondenzacny-kotol-attack

Vysoký komfort s vysokou učinnosťou až 106 % ponúkaju naše nové kondenzačné kotly. Vďaka vysokej modulácií výkonu kotol spotrebuje omnoho menej paliva. Kvalitné mosadzné komponenty a nerezový výmenník ponúka maximum z výkurovania plynom.

Kombinované kotly umožňujú výber paliva. Drevo alebo pelety?

Vykurovanie-kombinovany-kotol-attack

Drevosplynovacie kotly nezaostávaju v komforte ani za plynovými. Vysoká učinnosť až 92% ponúka ekologické a úsporne kúrenie biomasou. Kombinované kotly môžte používať na drevo alebo pelety. Vysoký komfort ponúka pravé automatické horenie. Veľká nakladacia komora, ktorá dokáže horieť 8-12 hodín šetrí čas.

Vykurovanie a správny komín

Boiler connection to chimney

Komín pre vykurovanie vášho domu je veľmi dôležitý. Nesprávny komín by mohol  spôsobiť nedostatočný ťah, pretože komín nestihne odobrať z kotla vyrobené množstvo spalín. Prečítajte si viac o tejto téme.

Akumulačná nádrž predlžuje životnosť

Kotol na drevo ATTACK DPX a akumulacna nadrz

Zapojenie akumulačnej nádrže ku kotlu na biomasu zvyšuje jeho účinnosť a znižuje spotrebu paliva, čím sa vykurovanie stane ekologickejšie. Pri kombinácií dokúpenia akumulačnej nádrže ponúkame záruku až 6 rokov.