Prislusenstvo pre kotol

Príslušenstvo pre kotol

Máte nedostatočný odťah spalín z komína? Chceli by ste zvýšiť účinnosť kotla? Príslušenstvo pre kotly dokáže dopomôcť kotlu k zníženiu spotreby paliva, vykurovať ekologickejšie predĺžiť životnosť kotla alebo zvýsiť komfort vykurovania. Pri zakúpeni akumulačnej nádrže a zmiešavacieho zariadenia OVENTROP poskytujeme zvýšenu záruku.

Príslušenstvo pre kotly

Zakúpením príslušenstva môžete výrazne pomôcť svojmu kotlu. Zvyšenie účinnosti, zníženie spotreby paliva, zníženie množstva dechtu a kyselín, predĺžiť životnosť to všetko sa dá dosiahnúť s príslušenstvom.

kotly attack

Akumulačná nádrž – Dokáže uskladniť veľké množstvo vody. Máme až 4 rôzne druhy akumulačných nádrži s možnosťou pripojenia na solárny panel alebo tepelné čerpadlo. Vyhodou akumulačnej nádrže je naakulumovanie nadbytočnej energie z vykurovacieho telesa a následne využitie podľa potreby. Objem nádrži je od 204 do 4940 litrov. Kotlu dokáže zvýšiť účinnosť, znižiť spotrebu a tak urobiť vykurovanie ekologickejším.  Akumulačná nádrž predlžuje živnotnosť aj záruku na kotlove teleso.

akumulacna nadrz

Zásobník peliet so špirálovým podávačom – Vhodný pre kombinované a peletové kotly na uskladnenie paliva. Objem zásobníka je až 500 l. Špirálový podávač na pelety je nutné prikúpiť ku peletovému alebo kombinovanému kotlu pre správnu kompatibilnosť s našimi zariadeniami.

Prislusenstvo pre kotly zasobnik peliet

Zmiešavacie zariadenie OVENTROP – Konštrukčne jednoduché, ale o to významnejšie pre váš kotol a vašu peňaženku. Zariadenie slúži ako prevencia proti poškodeniu stien kotla. Pomocou termostatu sa udržuje teplota vratnej vykurovacej vody nad 65 °C, a tak nedochádza k nízkoteplotnej korózii, ktorá poškodzuje steny kotla. Ak pri inštalácia vášho nového kotla použijete zmiešavacie zariadenie Oventrop, spolu s akumulačnou nádržou odmeníme vás predĺženou záručnou dobou na kotlové teleso o 1 rok.

Prislusenstvo pre kotly oventrop

Prídavny odťah spalín PV150 – Ak máte problem s nedostatočným odťahom spalín do komína, prídavny odťah spalín je to správne vyriešenie problému. Zariadenie prospeje aj k dlhšej životnosti kotla, pretože bude pracovať so správnym výkonom. Účinok prídavného odťahu spalín spozorujete už pri otváraní prikladacích dvierok. Vtedy sa zmenší ťah komína a dym tak neuniká do kotolne.

Prislusenstvo pre kotly odtahspalin

Peletový horák a prestavbová sada – Chceli by ste zmeniť drevosplyňovací kotol na kombinovaný? Horák s prestavbovou sadou ponúka možnosť vykurovať drevom aj peletami. Prestavať je možné modely DPX a SLX. Súčasťou prestavbovej sady sú dvierka pre horák, pantografový set, ktorý drží horak  ATTACK PELLET BURNER Automatic.

Prislusenstvo pre kotly prestavbova sada

Závesný nepriamo ohrievaný zásobník – Závesné nepriamoohrievané zásobníky sú vhodné na pripojenie k plynovým kotlom.Je možné ich upevniť na stenu. Sú dostupné v objemoch 80 až 200 litrov. Umožňujú prípravu teplej vody pomocou energie z externého zdroja.

Zavesne nepriamo

Stacionárny nepriamo ohrievaný zásobník – Toto príslušenstvo pre kotly na plyn pripraví ohrev TÚV.Vhodné pre ohrev TUV je použitie nepriamo ohrievaného zásobníka. Môžete ho pripojiť k stacionárnemu alebo nástennému kotlu s rôznym zdrojom energie. Zásobníky su v objeme od 40 do 275 litrov.

Stacionarne nepriamo