Prislusenstvo pre kotol

Príslušenstvo pre kotly a tepelné čerpadlá

Máte nedostatočný odťah spalín z komína? Chceli by ste zvýšiť účinnosť kotla? Príslušenstvo pre kotly dokáže dopomôcť kotlu k zníženiu spotreby paliva, vykurovať ekologickejšie predĺžiť životnosť kotla alebo zvýsiť komfort vykurovania. Pri zakúpeni akumulačnej nádrže a zmiešavacieho zariadenia OVENTROP poskytujeme zvýšenu záruku.

Príslušenstvo pre kotly

Zakúpením príslušenstva môžete výrazne pomôcť svojmu kotlu. Zvyšenie účinnosti, zníženie spotreby paliva, zníženie množstva dechtu a kyselín, predĺžiť životnosť to všetko sa dá dosiahnúť s príslušenstvom.

kotly attack

Akumulačná nádrž – Dokáže uskladniť veľké množstvo vody. Máme až 4 rôzne druhy akumulačných nádrži s možnosťou pripojenia na solárny panel alebo tepelné čerpadlo. Vyhodou akumulačnej nádrže je naakulumovanie nadbytočnej energie z vykurovacieho telesa a následne využitie podľa potreby. Objem nádrži je od 204 do 4940 litrov. Kotlu dokáže zvýšiť účinnosť, znižiť spotrebu a tak urobiť vykurovanie ekologickejším.  Akumulačná nádrž predlžuje živnotnosť aj záruku na kotlove teleso.

akumulacna nadrz

Zásobníky pre tepelné čerpadlá – Stacionárné zásobníky s veľkoplošným výmenníkom vhodný na pripojenie k tepelným čerpadlám a ďalším nízkoteplotným zdrojom alebo ku solárnym systémom a kotlom.

Prislusenstvo-web-zasobniky -z

Nástenná fancoil jednotka –s výkonmi od 1,8 – 10,8 kW zabezpečí komfortnú teplotu nielen v lete ale aj v zime. Jednotka poskytuje efektívné prúdenie vzduchu pri vysokom výkone a tichej prevádzke vďaka správnemu umiestneniu motoru ventilátora.

Fancoil nastenny prislusenstvo ATTACK

Kazetová fancoil jednotka –s výkonmi od 2 – 24 kW zabezpečí komfortnú teplotu nielen v lete ale aj v zime. Kazetová fancoil jednotka je vhodná práve pre väčšie miestnosti, ktoré potrebujú silnú cirkuláciu vzduchu.

Fancoil kazetovy prislusenstvo ATTACK

Zásobník peliet so špirálovým podávačom – Vhodný pre kombinované a peletové kotly na uskladnenie paliva. Objem zásobníka je až 500 l. Špirálový podávač na pelety je nutné prikúpiť ku peletovému alebo kombinovanému kotlu pre správnu kompatibilnosť s našimi zariadeniami.

Prislusenstvo pre kotly zasobnik peliet

Zmiešavacie zariadenie OVENTROP – Konštrukčne jednoduché, ale o to významnejšie pre váš kotol a vašu peňaženku. Zariadenie slúži ako prevencia proti poškodeniu stien kotla. Pomocou termostatu sa udržuje teplota vratnej vykurovacej vody nad 65 °C, a tak nedochádza k nízkoteplotnej korózii, ktorá poškodzuje steny kotla. Ak pri inštalácia vášho nového kotla použijete zmiešavacie zariadenie Oventrop, spolu s akumulačnou nádržou odmeníme vás predĺženou záručnou dobou na kotlové teleso o 1 rok.

Prislusenstvo pre kotly oventrop

Prídavny odťah spalín PV150 – Ak máte problem s nedostatočným odťahom spalín do komína, prídavny odťah spalín je to správne vyriešenie problému. Zariadenie prospeje aj k dlhšej životnosti kotla, pretože bude pracovať so správnym výkonom. Účinok prídavného odťahu spalín spozorujete už pri otváraní prikladacích dvierok. Vtedy sa zmenší ťah komína a dym tak neuniká do kotolne.

Prislusenstvo pre kotly odtahspalin

Peletový horák a prestavbová sada – Chceli by ste zmeniť drevosplyňovací kotol na kombinovaný? Horák s prestavbovou sadou ponúka možnosť vykurovať drevom aj peletami. Prestavať je možné modely DPX a SLX. Súčasťou prestavbovej sady sú dvierka pre horák, pantografový set, ktorý drží horak  ATTACK PELLET BURNER Automatic.

Prislusenstvo pre kotly prestavbova sada

Priamo ohrievaný zásobník– Priamoohrievané zásobníky teplej úžitkovej vody ATTACK PZO PLUS využijete v prípade, ak potrebujete samostatný ohrievač nezávislý od vykurovania a nemáte k dispozícii elektrickú energiu.

Zavesne nepriamo

Stacionárny nepriamo ohrievaný zásobník – Toto príslušenstvo pre kotly na plyn pripraví ohrev TÚV.Vhodné pre ohrev TUV je použitie nepriamo ohrievaného zásobníka. Môžete ho pripojiť k stacionárnemu alebo nástennému kotlu s rôznym zdrojom energie. Zásobníky su v objeme od 40 do 275 litrov.

Stacionarne nepriamo