Jarný šprint 2024

jarny-sprint-titulka

Jarný šprint sme podporili aj tento rok

Podpora športu a kultúry je pre nás dôležitá, preto sme aj tento rok podporili cyklistické preteky Jarný šprint ktorých sa uskutočnil už 13. ročník. Na tejto akcii nesmel chýbať cyklistický tím ATTACK v počte 6 jazdcov.

Kde sa preteky odohrali?

Jarný šprint sa uskutočňuje už pravidelne so štartom v obci Bystrička pri Martine a s cieľom na Zakľúči v Malej Fatre. Na týchto pretekoch sa pravidelne zúčastňuje veľké množstvo amatérskych aj profesionálnych cyklistov s celého Slovenska aj zahraničia. Ako už názov napovedá jedná sa o jedny s prvých amatérskych cyklistických pretekov v sezóne.

Krásy turčianskej kotliny

Súťažiaci sa mohli kochať výhľadom na Turčiansku Kotlinu a nabrať sekundy k dobru. Táto časť trate je prevažne rovinatá miestami klesajúca, vhodná na vyššiu rýchlosť. Trať ďalej pokračuje zatočením nad obcou Trebostovo na lesnú cestu ktorá plynule stúpa serpentínami popod koruny stromov až do cieľa.

Jarny-sprint-rodina
jarny-sprint-pretekar-1

Pavol Kubík čas 0:30:19

Jarný šprint je skvelý štart do nového roka

V cieli na súťažiacich čaká malé občerstvenie v peknom prírodnom prostredí Malej Fatry vo výške 697 m nad morom. Celková dĺžka trate je 9,3 km, prevažne do kopca po zmiešanom teréne. Túto trať zvládnu aj deti a je ideálna pre tento typ podujatia.

Ďakujeme organizátorom za perfektne zorganizovanú akciu na ktorej sme sa už po druhý raz zúčastnili. Najlepší čas z ATTACKU dosiahol Pavol Kubík a to 0:30:19

jarny sprint vitazi deti
jarny sprint vitazi

Veríme, že sme Vám pomohli sa zorientovať v danej problematike. Pripravujeme pre Vás ďalší článok z oblasti vykurovania a výberu správneho zariadenia a jeho príslušenstva. Nenechajte si ujsť ďalší článok, prihláste sa na odber noviniek.