Efektívne ekologické vykurovanie peletami

Pellet30-peletovy-kotol-vykurovanie-peletami

Vykurovanie peletami

  Kvalitné vykurovanie peletami je zárukou dlhej životnosti kotla

Pre vysoký uživateľský komfort sme vyvinuli automatické peletové a kombinované kotle s vysokou účinnosťou. Automatický kotol pracuje sám, jednoducho sa ovláda a je zároveň veľmi šetrný k životnému prostrediu. Celé spaľovanie je presné riadene: dodávka peliet, elektrické zapálenie, rozhorenie, horenie, vypnutie. O všetko sa postará automatický nerezový horák ATTACK PELLET BURNER AUTOMATIC s výkonom 8 – 30 kW.
Čistenie v horáku prebieha pri každom dohorení alebo určitom cykle a vy nemusíte strácať čas čistením. Kotol je tiež vybavený turbulátormi, a tie zabezpečujú čistotu rúrového výmenníka. Peletový kotol je šetrný nielen k vášmu času, ale aj k prírode. Pelety sú ekologickým palivom a pri ich spaľovaní vzniká len minimum popola – približne 1 % spotrebovaného paliva.

Vykurovanie peletami ma veľkú výhodu a to extrémnu hustotu a veľmi nízky obsah vody. Používajú sa ako náhrada fosílnych palív v kotloch, krboch a peciach, pelety sú  kvalitným ekologickým palivom.

Kotly so spaľovaním peliet

ATTACK PELLET 30

Rozsah výkonu 8 – 30 kW

ATTACK DPX COMBI PELLET

25-45 kW

ATTACK SLX COMBI PELLET

20-35 kW

Ako rozoznám kvalitné pelety od tých nekvalitných.

Kvalitné pelety by mali mať bledú (žltú) farbu, ale nie vždy je to jediný rozhodujúci faktor. Nemalo by na nich vidieť rôzne tmavé prímesi (kôra, piesok, iné prímesy…). Takto znečistené pelety znižujú výkon kotla a spôsobujú vznik veľkých spekancov. Kvalitu peliet udáva aj certifikát, ktorý by mal každý výrobca mať k dispozícii. Všetky informácie o peletách by mali byť uvádzané na vreci od peletiek.

Odporúčané tuhé palivá pre kúrenie peletami

Spoločnosti ATTACK záleží na ochrane životného prostredia aj na spokojnosti svojich zákazníkov, preto v kotloch na tuhé palivo odporúčame vykurovať eko palivami slovenského výrobcu LES, s.r.o.

Firma z Trenčína vyrába brikety na modernej linke v obci Drietoma od roku 2007 a je spoľahlivým dodávateľom rôznych druhov brikietpeliet. LES vyrába eko brikety plné klasik, brikety plné extra lisované, eko brikety s dierou a eko brikety nočné kôrové pre dlhé horenie. Okrem toho ponúka eko brikety LES tehlové, výberové eko pelety v kvalite A1A2 a doplnkový sortiment na kúrenie.

Všetky palivá LES, s.r.o., sú lisované z čistej drevnej hmoty, bez akýchkoľvek prímesí a prídavných látok, aby zákazníci vždy dostali poctivý a kvalitný slovenský výrobok za najlepšiu cenu. Vysokú kvalitu brikiet a peliet LES dosahuje vďaka špičkovej technológii výroby a vďaka kvalitnej drevnej surovine, ktorú získava od lokálnych spracovateľov dreva.

Prečo odporúčame brikety a pelety LES?

  • Vysoká kvalita zlisovania brikiet a peliet prináša maximálny úžitok dlhého rovnomerného horenia
  • Kvalitné palivo je zárukou dosiahnutia maximálnej výhrevnosti vášho kotla ATTACK

Kvalitné palivo šetrí váš vykurovací systém a predlžuje jeho životnosť
https://lestn.sk

Les-zelena-energia

Veríme že sme Vám pomohli sa zorientovať v danej problematike. Pripravujeme pre Vás ďalší článok z oblasti vykurovania a výberu správneho kotla a jeho príslušenstva. Nenechajte si újsť ďalší článok, prihláste sa na odber noviniek.