Ako vám môžeme poradiť?

Neviete aký kotol je pre vás vhodný? Hľadáte servisnú pomoc? Chcete sa dozvedieť viac o témach spojených s výkurovaním? Poradíme vám.

Ako si správne vybrať zariadenie?

Najvýhodnejší systém je práve vzduch voda typ monoblok

Tepelné čerpadlo vzduch voda získava energiu z okolitého vzduchu a odovzdáva ju do teplovodného vykurovacieho systému. Pri type monoblok sa celý chladiaci okruh aj s chladivom nachádza vo vonkajšej jednotke. Tepelné čerpadlá ATTACK využívaju len najnovšiu inverterovú technológiu a sú navrhnuté len na vysoko ekologické chladivo R32, ktoré má minimálny dopad na ozónovu vrstvu zeme.

Ušetrené náklady a vysoký komfort používania

Tepelné čerpadlo ATTACK dosahuje vysokú účinnosť a efektivitu. Sezónna hodnota  SCOP je až 4.99. Zjednodušené povedané tepelne čerpadlo dokáže vyrobiť z 1 kilowattu elektrickej energie až 4,9 kilowattov tepelného výkonu. Vďaka vysokému SCOP je tak tepelné čerpadlo vhodné nielen do novostavby ale aj zrekonštruovaného domu. Pre ešte väčší komfort poskytujeme naším zákazníkom pripojenie tepelného čerpadla prostredníctvom WIFI routera spolu s prístupom do mobilnej aplikácie úplne zdarma.

Kotol na tuhé palivo a jeho vlastnosti

Kotly na biomasu do ktorých patrí obnovitelný zdroj energie ako je drevo, drevné pelety a brikety, vyberajte vždy podľa vaších možností, dostupnej ceny a podmienok. Voľba správnej veľkosti kotla, tzn. jeho vykurovacieho výkonu, je veľmi dôležita. Tento atribút je hlavnou podmienkou pre ekonomickú prevádzku a správnu funkciu kotla. Kotol musí byť volený tak, aby jeho menovitý výkon odpovedal tepelným stratám vykurovaného objektu. Správny výkon kotla a  výška komína je ďalší dôležitý faktor.

Ekológia a správna údržba

Pri rozhodnutí vykurovania tuhým palivom dbajte na správnu starostlivosť kotla a dobre uskladnenie dreva teda jeho vlkhosť. Pri dreve (10-20%). Pelety a brikety (10-12%). Tým zabezpečíte kotlu správne palivo a dlhú životnosť.
Kotol na tuhé palivo dokáže byť ekologickým zdrojom vykurovania s vysokou účinnosťou, ktorý je možné zapojiť do rôznych sustáv vykurovania s ostatními zdrojmi tepla. Najekonomickejsia prevadzka kotla je s akumulačnou nádržou.

Prečo si vybrať kotol na plyn?

Vykurovanie plynom patrí medzi jedno z najekologickejších paliv, ktorý ponúka vysoký komfort. Ak máte možnosť pripojenia k zemnému plynu, môžete uvažovať o vykurovaní týmto palivom. Pri výbere kotla na plyn si môžete zvoliť, medzi stacionárnym a kondenzačným kotlom.

Stacionárné kotly

Stacionárny kotol je možné zakúpiť len spolu so zásobníkom. Spojenie stacionárneho kotla s nepriamo ohrievaným stacionárnym zásobníkom vznikne pekný dizajnový prvok. Môže byť použitý v otvorených aj uzavretých systémoch s núteným obehom vykurovacej vody. Odvod spalín prúdi bez ventilátora a kotol je možné pripojiť do komína.

Kondenzačné kotly

Kondenzačný kotol využíva oproti stacionárnemu liatinovému kotlu inú technológiu spalovania. Dochádza k ohrevu vody, s vysokou účinnosťou a nízkou spotrebou paliva.
Kondenzačné kotly majú vysoký komfort a je možné ich pripojiť k internetu kde sa zvyšuje ich komfort používania. Majú vysokú moduláciu výkonov až 1:10.

Oba typy sú vhodné pre systémy ústredného vykurovania rodinných domov, bytových a nebytových priestorov s ohrevom úžitkovej vody v kombinácii so zásobníkom TÚV. Je možné ich zapojiť do kaskád a tak znásobiť ich výkon.

Kotol na elektrinu a jeho vlastnosti

Patrí do kategórií maximalného ekologického a komfortného vykurovania. S kotlom na elektrinu môžete dosiahnúť minimálne náklady. Kotol ako zdroj vykurovania nepotrebuje komin, čo pre mnohých, môže predstavovať veľkú výhodu. Kombinácia malých rozmerov, spoľahlivosti, bezhlučného vykurovania a ľahkej prevádzky robí z elektrických kotlov vynikajúcu alternatívu v priestoroch, kde nie sú iné možnosti vykurovania.

Príslušenstvo pre kotly

Príslušenstva ku kotlom zvyšuje komfort, jeho účinnosť, znižuje spotrebu paliva a môže predĺžiť záruku. Tiež dokáže výrazne ovplyvniť funkciu kotla, pomôcť mu v lepšom spaľovaní a vám uľahčiť čas. Pri každom produkte u nás, si môžete prezrieť záložku odporúčaného príslušenstva a v texte sa dočítať viac o výhodach prislúšenstva.

Tepelné čerpadlo ATTACK na severnom Slovensku

V Oravskej Porube teplota počas zimných mesiacov môže klesnúť aj na -20 °C. V  článku sa dozviete do akého typu rodinného domu je tepelné čerpadlo vhodné a aké sú reálne náklady tepelného čerpadla na severnom Slovensku

Začína vydávanie poukážok v projekte Zelená domácnostiam

Projekt Zelená domácnostiam spúšta výdavanie poukážok od 16 júla 2024

Jarný šprint 2024

Jarný šprint sme podporili aj tento rok. V poradí už [...]

Prečo vzniká decht?

Decht ako mazľavá, lepkavá a horľavá hmota je produkt nedokonalého spaľovania, nízkej [...]

Tepelné čerpadlo v zime

V tomto článku sa dozviete viac o reálnej prevádzke tepelného [...]

InfoTHERMA Ostrava 2024

Navštívte nás na výstave Infotherma Ostrava 2024. Vystavovať budeme moderné [...]

Zelená domácnostiam

Využite možnosť štátnej dotácie na tepelné zariadenie. Skvelá šanca získať [...]

Tepelné čerpadlo s mobilnou aplikáciou

Tepelné čerpadlo s mobilnou aplikáciou ATTACK Heating zvyšuje komfort používania [...]

Efektívne rozkúrenie kotla na drevo

Technológia v dnešnej dobe výrazne postúpila aj v tepelnej technike. [...]

Chladenie tepelným čerpadlom

Leto, pre väčšinu z nás najobľúbenejšie ročne obdobie s ktorým [...]

Starostlivosť o našich zákazníkov je našou prioritou

Spoločnosť ATTACK chce poskytovať kvalitné vzdelávanie svojich produktov a príslušenstva. [...]

Vyrábame tepelnú techniku zo slnka s výkonom 430 kWp

Naša spoločnosť vyrába tepelnú techniku z vlastnej fotovoltickej elektrárne s [...]

Získali sme ocenenie na výstave Aquatherm 2023

Získali sme ocenenie na výstave Aquatherm. Naše tepelné čerpadlo ATTACK [...]

Inteligentné ovládanie plynového kotla

Mobilná aplikácia je ideálne riešenie pre moderné domy a byty. [...]

Správne čistenie kotla na tuhé palivo

Pravidelné čistenie kotla je zárukou dlhéj životnosti a vysokej učinnosti.

Tepelné čerpadlo vzduch voda

Tento typ čerpadla je založený na princípe získavania energie z [...]

Ako si správne vybrať tepelné čerpadlo

Premýšlate nad spôsobom vykurovania tepelným čerpadlom? V dnešnej dobe sú [...]

Kotly na biomasu pre budúcnosť

Kotly na biomasu pre budúcnosť spaľovania dreva a peliet. SLX [...]

Aký kondenzačný kotol si vybrať do domácnosti

Neviete aký kondenzačný kotol je vhodný do vašej domácnosti?

Pre zobrazenie viac článkov, navštívte prosím archív.