Produkty » Stacionárne kotly » Peletové kotly ATTACK PELLET 30 Automatic Plus

ATTACK PELLET 30 Automatic Plus

Prednosti

 • Moderný dizajnový celok kotla so zásobníkom a podávačom peliet
 • Možnosť pripojenia Regumaxu priamo na kotol
 • Veľký objem zásobníka (450 l) s viditeľnosťou stavu peliet
 • Automatická prevádzka kotla riadená izbovým termostatom, zaručujúca vysoký komfort obsluhy
 • Vysoká účinnosť spaľovania
 • Nízka spotreba paliva
 • Vysokoúčinný rúrový výmenník osadený špirálovými turbulátormi, ktoré zabezpečujú lepší prenos tepla vo výmenníku, vyššiu účinnosť kotla, pričom slúžia aj na jeho čistenie
 • Nerezový horák ATTACK
 • Automatické čistenie rúrového výmenníka
 • Automatické odoberanie popola
 • Nenáročná obsluha a jednoduché čistenie
 • Automatické podávanie paliva
 • Dlhodobo overená konštrukcia kotlového telesa
 • Kvalitná kotlová oceľ o hrúbke 6 mm použitá pri výrobe kotla
 • Vysoká bezpečnosť a spoľahlivosť prevádzky
 • Nízke prevádzkové náklady
 • Dlhá životnosť
 • Malé rozmery
 • Konštrukčne jednoduchý a spoľahlivý horák na pelety s automatickým riadením prevádzky (t.j. zapálením a vyhasnutím) s funkciou automatického čistenia a vlastnou diagnostikou chýb
 • Možnosť prikurovania elektrickou špirálou až do výkonu 6 kW, ktorá svojou funkciou môže plniť aj protimrazovú ochranu

Popis

Kotly na spaľovanie drevených peliet ATTACK PELLET 30 Automatic Plus sú moderné kotly, ktoré svojou technológiou spaľovania šetria životné prostredie, pričom užívateľovi ponúkajú komfort porovnateľný so spaľovaním plynu. Sú určené pre vykurovanie rodinných domov, chatiek, malých prevádzok, dielní a podobných objektov.

ATTACK PELLET 30 Automatic Plus

ATTACK PELLET 30 Automatic PlusKotol na spaľovanie drevných peliet s regulovaným výkonom 8 – 30 kW, automatickým čistením rúrového výmenníka kotla a vyberaním popola, automatickým čistením horáka.

Charakteristika kotlov

Kotly ATTACK PELLET 30 Automatic Plus sú určené na vykurovanie rodinných domov a priemyselných objektov. Ako palivo sa používajú drevné pelety, resp. biomasa podľa typu použitého horáka. Kotol je taktiež možné vybaviť elektrickým vykurovacím telesom s výkonom 2,4 - 6 kW, ktoré je vybavené vlastným prevádzkovým aj havarijným termostatom.

Základom kotla je vodou chladené kotlové teleso, ktorého zvarenec je zhotovený z plechov zo špeciálnej kotlovej ocele hrúbky 4 až 6 mm, čo kotlu zaručuje dlhú životnosť. Výmenník je rúrový s turbulátormi, ktoré zlepšujú prenos tepla do vykurovacej vody a súčasne sú využívané na čistenie výmenníka, čím zabezpečujú jeho rovnomernú účinnosť.

ATTACK PELLET 30 Automatic PlusATTACK PELLET 30 Automatic PlusATTACK PELLET 30 Automatic PlusATTACK PELLET 30 Automatic Plus

Horenie prebieha v nerezovom horáku určenom na spaľovanie konkrétneho druhu paliva. Palivo je zapálené automaticky pomocou elektrickej špirály zabudovanej v horáku. Optimálne podmienky horenia a regulácia výkonu je riešená elektronicky ovládanou dodávkou paliva a prívodu vzduchu v závislosti na užívateľom nastavených požadovaných parametroch vykurovania a prípravy teplej úžitkovej vody. Konštrukcia horáka, spaľovacej komory a výmenníka zaručujú optimálne horenie všetkých spáliteľných zložiek. Teleso kotla je izolované minerálnou vlnou, dizajn dotvára opláštenie s povrchovou úpravou realizovanou práškovou technológiou.

 

Popis

Konštrukčne je kotol tvorený spaľovacou komorou s prepážkami, rúrovým výmenníkom tepla. Za výmenníkom tepla vstupujú spaliny do zberača spalín s dymovodom, ktorý je možné otočením príruby o 180° orientovať horizontálne, alebo vertikálne. V telese kotla je zabudovaný horák na drevné pelety.

Kotol je vybavený šnekovým podávačom paliva (1,5 m), ktorý zabezpečuje plynulú dopravu paliva. Ku kotlu ATTACK PELLET je možné objednať zásobník peliet o objeme 450 l (rozmer zásobníka 1 024 x 705 x 830 mm).

V prípade, že to dispozičné riešenie stavby umožňuje, môže byť kotol zásobovaný palivom z externého zásobníka vzdialeného od kotla až do 5 m. Ďalšou alternatívou je možnosť použitia externého textilného zásobníka peliet tzv.big-bagu.

Pri spaľovaní drevných peliet v kotle ATTACK dochádza k minimálnej tvorbe popola, ktorého množstvo závisí od kvality peliet a predstavuje približne 1 % spotrebovaného paliva.

Kotol ATTACK PELLET 30 Automatic Plus je navyše vybavený automatickým systémom odoberania popola do prepravného kontajnera, ktorého objem zaručí vysýpanie popola podľa sezóny a intenzity prevádzky kotla raz za vykurovaciu sezónu.

Kotol je taktiež možné vybaviť elektrickým vykurovacím telesom s výkonom 2,4 - 6 kW.

 

Rozmery

ATTACK PELLET 30 Automatic Plus - Rozmery kotla

ATTACK PELLET 30 Automatic Plus - Rozmery zostavy

Tabuľka parametrov kotla:

 • Hmotnosť kotla – 355 kg
 • Výska kotla – 1 196 mm
 • Šírka kotla – 550 mm
 • Hĺbka kotla – 1 250 mm
 • Objem boxu na popol – 27 l

Tabuľka parametrov kompletnej zostavy:

 • Objem zásobníka – 450 l
 • Rozmery zásobníka:
  • Výška: 1 024 mm
  • Šírka: 705 mm
  • Hĺbka: 830 mm
 • Rozmery celej zostavy aj s podávačom:
  • Výška: 1 230 mm
  • Šírka: 1 330 mm
  • Hĺbka: 1 290 mm

 

Popis horáka

Nerezový horák ATTACK je založený na princípe padania paliva – peliet – z podávača paliva cez prívodnú hadicu a rúru na rošt, kde prebieha spaľovanie. Horák pracuje v plne automatickom režime počnúc vyhodnotením potreby dodávky tepla, dodávkou paliva, elektrickým zapálením, rozhorením, horením, vypnutím, dohorením, čistením a prechodom do pohotovostného režimu. Rozsah výkonu horáka je 8 až 30 kW, ktorý je možné nastaviť skokovo po 2 kW. Horák sa nastavuje prostredníctvom tlačidiel na ovládacom paneli, informácie o režimoch prevádzky a nastavených hodnotách sú zobrazované na displeji.

Horák sa čistí automaticky, po každom dohorení, alebo po každých 6 hodinách prevádzky sa automaticky vysunie. Rošt, ktorý sa očistí pohybom proti škrabke. Nečistoty ako popol a príškvarky vypadnú otvorom v rošte. Horák je dvojpalivový – drevné pelety a drevená štiepka. Teleso horáka, rošt, plech zapaľovača a škrabka sú vyrobené z kvalitnej, žiaruvzdornej nehrdzavejúcej ocele.

ATTACK PELLET 30 Automatic Plus ATTACK PELLET 30 Automatic Plus

 

Všetky výrobky spoločnosti ATTACK, s.r.o. vyrábané pod značkou ATTACK ® patria k špičke vo svojej triede.

Výrobky spoločnosti ATTACK, s.r.o. boli vyvinuté pre západné trhy, sú nadčasové a dokonale technicky zvládnuté. Spokojnosť zákazníkov na týchto trhoch nás presvedčila ponúknuť naše výrobky aj na slovenskom trhu kde sa veľmi úspešne predávajú.

Svojimi parametrami, vysokou účinnosťou a nízkym negatívnym dopadom na životné prostredie dosahujú parametre najlepších európskych produktov. Spoločnosť ATTACK, s.r.o. je držiteľom certifikátu kvality ISO 9001 pre výrobu kotlov.

Všetky výrobky sú schválené a odskúšané CE a GOST certifikátmi.

Peletizačné kotly ATTACK sú kvalitné prémiové produkty vyrobené najmodernejšou technológiou na základe najnovšieho výskumu. Výrobky majú certifikát kvality od renomovanej skúšobne a spĺňajú podmienky na pridelenie štátnej dotácie.

Spoločnosť ATTACK, s.r.o. získala celú radu ocenení od čestných uznaní až po zlaté medaile na domácich i zahraničných výstavách, ktoré udeľuje viacčlenná komisia z odborných kruhov.

ATTACK PELLET 30 Automatic Plus

Menovitý výkon 30 kW
Predpísaný ťah komína 15–20 Pa
Max. pracovný pretlak vody 250 kPa
Tlaková strata na strane vody (T 10K) 152 kPa
Tlaková strata na strane vody (T 20K) 38 kPa
Elektrický príkon 90 W
Trieda kotla 3
Teplota spalín pri menovitom výkone 143 °C
Objem vody v kotli 62 l
Rozsah nastavenia teploty vykurovacej vody 60–90 °C
Objem odpopolňovacieho zariadenia 27 l
Rozsah nastavenia výkonu 11171 kW
Priemerná spotreba paliva 2,4–6,9 kg/h
Max. elektrický príkon (pri zapaľovaní) 600 W
Účinnosť 90,6 %
Palivo drev.pelet
Prívod elektr. napätia 230/50 V/Hz
Teplovýmenná plocha 1,9 m²
Hmotnosť kotla 355 kg
Priemer odťahu spalín 150 mm
Stupeň krytia 40
Šírka kotla 575 mm
Výška kotla 1220 mm
Hĺbka kotla 1250 mm
Cena bez DPH 2948,00 €
Cena s 20% DPH 3537,60 €
„Kotlíková dotace“ v Moravskoslezském kraji na ATTACK PELLET 30 AUTOMATIC Plus
03.09.2012

„Kotlíková dotace“ v Moravskoslezském kraji na ATTACK PELLET 30 AUTOMATIC Plus

Akciová ponuka 1. 8 . 2012 - 15. 12. 2012
01.08.2012

Akciová ponuka 1. 8 . 2012 - 15. 12. 2012

Využite jedinečnú akciovú ponuku na kotly ATTACK DP, ATTACK PELLET a akumulačné nádrže ATTACK vo výške 5-10 %!

Zlatá medaila SHK BRNO v kategórii „Úspory energií“
28.04.2012

Zlatá medaila SHK BRNO v kategórii „Úspory energií“

Spoločnosť ATTACK, s.r.o. znovu prezentovala na medzinárodnom veľtrhu technických zariadení budov SHK BRNO 2012 nielen svoje osvedčené výrobky, ale aj ďalšie technicky a energeticky vyspelejšie novinky. Práve jedna z nich - peletizačný kotol ATTACK PELLET AUTOMATIC PLUS - získala zlatú medailu v kategorii „Úspory energií“.

ATTACK PELLET AUTOMATIC Plus
19.09.2012

ATTACK PELLET AUTOMATIC Plus

Vyrovnaný super kúrenia plynom nesie pomenovanie ATTACK PELLET AUTOMATIC Plus!

Zvoľte kategóriu:
Zákaznícka linka - OBCHODNÉ ZÁLEŽITOSTI Zákaznícka linka - MARKETINGOVÉ KAMPANE Zákaznícka linka - TECHNICKÉ ZÁLEŽITOSTI
Tel.:+421 / 43 / 4003 102 Tel.:+421 / 43 / 4003 122 Tel.:+421 / 43 / 4003 104